Imetajad
Eesti imetajatest on vähikasvatusele peamiseks probleemiks mink ja saarmas, kes võivad levitada vähikatku ja lisaks söövad nad vähke meelsasti. Halvimad aastaajad on sügis ja talv, enne tiikide jäätumist, sest sügisel jääb looduses neile loomadele toitu väheseks ja veekiskjad peavad uusi toidukohti otsides rändama pikki vahemaid. Veevool tiikides tuleks sellel ajal sättida nii, et vesi pinnalt kergesti jäätuks. Tiikide või kogu kasvanduse ümber paigutatud kõrged aiad takistavad kiskjaid hästi, kuid nende rajamine on kulukas. Efektiivne saarmatõke peab olema vähemalt 1,5 meetri kõrgune ning see peab olema alt äärest maa sisse kaevatud. Madalamad traatvõrgust või erilistest plaatidest tehtud tarad, kuhu lastakse sisse elekter, on samuti head kõikide imetajate vastu. Suvel vähendab tarade efektiivsust muidugi kõrge rohi ja talvel paks lumi. Elekter tuleb aias alati sees hoida, mitte alles siis sisse lülitada, kui tiigi kallastele ilmuvad loomade jäljed. Muidu tulevad korra juba kaetud toidulaua eest leidnud saarmad ja mingid tiikide juurde takistustest hoolimata.

Loomadele varju pakkuva alustaimestiku niitmine vähendab tiikide piirkonna meeldivust nende jaoks. Kaval meetod alustaimestiku lühikesena hoidmiseks on lammaste pidamine tiikide äärtes.

Vesirotte võib püüda kogu aasta vältel ja ondatrat jahihooajal. Rotid võivad põhjustada ettenägematul määral kahju. Nad tungivad osavalt igale poole ning oskavad ka ujuda ning sukelduda. Tühjendamise ajal võivad rotid hävitada öösel kõik tiigi põhjale jäänud vähid. Ka kaitsmata emasvähkide või poegade säilitusbasseinid  nii õues kui siseruumides on rottidele kergeks toiduhankimise kohaks. Lisaks põhjustavad rotid ja mutid kahjustusi, närides auke püügiriistadesse, toidukottidesse ja muusse pehmesse materjali. Headeks tõrjemeetoditeks on kasside pidamine, hoonetesse viivate aukude ja urgude sulgemine, rotilõksud ja paar korda aastas rottide mürgitamine.
Viimased uudised 05. January - Uudised, küsimused ja kommentaarid Siia saad postitada küsimusi, ettepanekuid ja kommentaare vähikasvatuse teemadel