Veetemperatuur

Temperatuur on tähtsaim välistegur, mis mõjutab vähi kasvukiirust ja paljunemist. Täiskasvanud vähi kasv peatub alla 10 kraadises vees. Optimaalseks temperatuuriks on 16-20 kraadi, üle 25 kraadises vees suremus suureneb.

 

Põhjamaade lühikese suve tõttu jääb vähi kasvuperiood meil lühikeseks ja see vähendab vähitoodangut, pidurdades kasvu ja vähendades kestumiste arvu. Sageli on vähikasvataja valiku ees – temperatuuriga manipuleerides on kasv kiirem, kuid suremus suurem, normaalsel temperatuuril on kasv aeglasem, kuid kaod väiksemad. Sigimistsükli käivitumiseks on vaja eelnevat jahedat perioodi. Paaritumine algab vee temperatuuri langemisel umbes 10 kraadini. Kui vee temperatuuri hoitakse kasvanduses pidevalt kõrgel, on vähi paljunemine takistatud. Intensiivkasvatuse korral soojas vees suureneb vähkide suremus paljunemisea saabumisel. Nähtavasti ütleb nende sisemine bioloogiline kell, et peaks saabuma jahe periood, mis on vajalik paljunemiseks.

Viimased uudised 05. January - Uudised, küsimused ja kommentaarid Siia saad postitada küsimusi, ettepanekuid ja kommentaare vähikasvatuse teemadel